Vizija ir misija

• Paskelbta: 2021 m. kovo 17 d., Trečiadienis 09:43
  • Peržiūros: 1156

Ypatingas ir išskirtinis dėmesys mūsų darželyje skiriamas gamtai, gamtosaugai, ekologijai, gamtos pažinimui, jos puoselėjimui ir grožiui. Darželio vaikų ugdymas orientuotas gamtos pažintinės-tiriamosios veiklos kryptimi. Dėl to mes turime gražų darželio pavadinimą „Atžalėlė“, kuris siejamas su grupių pavadinimais („Ąžuoliukas“, „Berželis“, „Klevelis“, „Liepaitė“, „Eglaitė“, „Pušaitė“) ir įstaigos teritorijoje augančiais ir vaikų puoselėjamais medžiais.

Grupėse įkurti gamtos ir stebėjimo pro langą kampeliai, kiekvienoje grupėje prižiūrimi ir globojami gyvūnai: žuvytės, triušiukai... Gamtos kampeliai išsiskiria savo gamtinės medžiagos įvairove.

Darželis gali pasidžiaugti įrengta gamtos studija, kurioje įkurta gamtos bibliotekėlė, gausu gamtinės medžiagos, čia globojami gyvūnai. Studijoje atsispindi metų laikų kaita (meninės fotografijos ekspozicija), čia nuolat lankosi vaikai: vyksta įvairios veiklos, kuriami darbeliai iš gamtinės medžiagos, molio, vaško, vilnos ir pan.

Darželio kiemas papildytas medinėmis priemonėmis, rąstais, kelmais, čia auga senas sodas, vaikų puoselėjami gėlynai, kuriuose vaikai sodina augalus, gėles, stebi ir prižiūri jų augimą. Rūpestis augalais ir gyvūnais skatina vaikus veikti, puoselėja jų fizines ir psichines galias, ugdo darbinius įgūdžius, skatina globos ir atsakomybės jausmą.

Įstaiga turi besimokančios organizacijos bruožų, atvira pokyčiams, seka ir domisi naujomis švietimo idėjomis ir kryptimis Lietuvoje ir užsienyje.

Įstaiga įsikūrusi pačiame miesto kultūros centre, ją supa edukacinė aplinka: muziejai, galerijos, teatrai, bažnyčios, bibliotekos, knygynai, Ramybės parkas, Vytauto parkas, Ąžuolynas, Lietuvos zoologijos sodas ir kt.

Darželio bendruomenė organizuoja įvairias šventes, talkas, kultūrinius ir švietėjiškus renginius, integruoja vietos bendruomenę į savo kultūrinį gyvenimą. Visa tai papildo ir praturtina ugdymo turinį, paįvairina ugdymo metodus, formas, padeda ugdyti vaikų komunikavimo, socialinę, pažintinę kompetencijas.